Primăriei Cluj-Napoca i-au trebuit 7 ani să finalizeze pista de biciclete în jurul lacului din Gheorgheni! A fost inaugurată cu fast cu un întreg alai din primărie

Mare realizare pentru Primăria Cluj-Napoca, în plină campanie electorală. Municipalitatea a anunțat pe pagina primarului Emil Boc inaugurarea cu fast și un întreg alai de funcționari publici din primărie a pistei de biciclete în jurul lacului I din cartierul Gheorgheni.
Primăriei conduse de 16 ani de liberalul Emil Boc i-au trebuit 7 ani să realizeze pista de biciclete în jurul lacului, deși inaugurarea parcului Iulius s-a realizat în 2013.
Atunci, edilul a declarat că nu se poate realiza pista de promenadă pentru biciclete și alergare în întregime în jurul lacului deoarece nu se știe cine este proprietarul terenului. 7 ani mai târziu, pe în septembrie 2020, s-a aflat proprietarul și s-a realizat măreața investiție.
Flancat de „locotenetul” său, viceprimarul Dan Tarcea, primarul Emil Boc a luat și el parte la această inaugurare fastuoasă, în stilu-i caracteristic.
Detalii despre noua pistă de biciclete și alergare: