Pompierii din cadrul Detașamentului 1 Cluj-Napoca au intervenit la un accident petrecut pe strada Oașului din Cluj-Napoca. Accident grav pe strada Oașului din Cluj Napoca.

În accident au fost implicate, din primele date, două autoturisme. Într-unul dintre acestea se află un bărbat încarcerat, iar pompierii lucrează pentru extragerea acestuia.
În celălalt autoturism, un bărbat nu a reușit să iasă singur afară, suferind la o primă evaluare o leziune la un membru inferior.
Alte trei persoane necesită îngrijiri medicale. Toate victimele sunt conștiente, revin cu detalii și imagini.
Bărbatul descarcerat a primit îngrijiri medicale din partea echipejului SMURD. De asemenea, alte trei femei, cu vârste cuprinse între 24 și 57 de ani, respectiv un bărbat de aproximativ 25 de ani, primesc îngrijiri medicale. Cu toții vor fi transportați la spital.
La misiune iau parte trei autospeciale, două ambulanțe SMURD de terapie intensivă mobilă și trei ambulanțe SAJ.
Lasă un răspuns