Care este cea mai ieftină piscină publică a Clujului și când va fi deschisă? Având în vedere temperaturile ridicate și vremea caniculară, tot mai mulți clujeni caută locurile ideale unde să se răcorească.

La Cluj nu prea ai unde să te răcorești vara
La nivelul județului Cluj sunt prea puține piscine și ștranduri publice raportate la populația județului, iar cele care există practică niște prețuri extrem de mari. Dacă la ștrandul Clujana prețul este unul exorbitant de 70 lei biletul de intrare pentru adulți, la restul piscinelor private tarifele sar de 100 lei numai intrarea.
Însă există un loc un de prețul de intrare este unul decent, de doar 30 lei. Nu s-a deschis încă, dar se va deschide la sfârșitul săptămânii viitoare, în weekend-ul 20-22 iunie. Este vorba de Bazinul Olimpic sau Complexul de Natație al Universității Tehnice Cluj-Napoca.
Unul dintre cele mai accesibile spații de agrement pentru adulți din punct de vedere al prețurilor.
Lasă un răspuns