, ,

Cum se bea pe ascuns în magazine. Noua modă care îi sperie pe patroni

Posted by

În ultima vreme, tot mai multe reclamații sunt depuse de marile magazine, împotriva unor clienți care beau printre rafturi, din sticlele cu alcool.

Noua modă care ii sperie pe patronii români.
Noua modă care ii sperie pe patronii români. Suresa foto: Captura video

Polițiștii chemați să intervină nu prea au ce face în astfel de cazuri, deoarece, nu este vorba despre o infracțiune de furt.

Un al doilea motiv este valoarea prejudiciului, foarte mică, fapt pentru care o acuzație într-un dosar penal s-ar clasa, tocmai din acesrt motiv.

O filmare publicată pe o rețea de socializare, îl arată pe un bărbat care a intrat într-un magazin, și a golit ”dintr-o suflare” conținutul unei sticle de coniac Drobeta.

După acest scurt pericplu, omul a pus sticla goală înapoi pe raft, și a ieșit din magazin ca și când nimic nu s-ar fi întâmplat.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *