, ,

EXCLUSIV Cine este blonda misterioasă care se afla în mașina lui Culiță Sterp. Marele secret a fost aflat

Posted by

La momentul în care manelistul Culiță Sterp a comis accidentul de circulație din centrul Clujului, în dimineața zile de 17 noiembrie 2022, în mașina acestuia se mai afla o misterioasă blondă.

Pe una dintre fotografiile realizate de martorii prezenți la locul accidentului, se poate zări o tânără, cu pălărie, despre care s-a crezut că este o cântăreață. Cel puțin așa au lăsat să se creadă tabloidele din București, care au scris că tânăra blondă este dansatoarea lui Culiță Sterp.

În realitate, tânăra cu care se afla Sterp în mașină se numește Laura Ciobăniță, este agent imobiliar și o prezență agreabilă pe pe rețelele de socializare instagram și tiktok, unde a postat mai multe imagini și filmulețe atractive.

Blonda misterioasă audiată în cazul accidentului

După accident, Laura Ciobăniță a fost chemată de la audieri, la sediul Parchetului pe lângă Judecătoria Cluj Napoca, unde a fost citată în calitate de martor.

Surse judiciare ne-au precizat că în seara zilei de 16 noiembrie 2022, manelistul a filmat alături de Laura Ciobăniță, un videoclip, locația aleasă fiind Tarnița Paradise, de lângă Gilău, Cluj.

După filmări, ne-au mai precizat sursele noastre, Culiță a băut câteva pahare de vin, în compania frumoasei blonde, pe care a dus-o acasă, aceasta locuind undeva pe strada Aurel Vlaicu, din Cluj Napoca. Sau cel puțin, asta i-a fost intenția.

Laura Ciobăniță a fost audiată de procurori și a precizat că manelistul a băut vin, dar înainte de a se urca la volanul mașinii. Asta înseamnă că alcoolemia lui Sterp era mult mai mare în momentul în care acesta a început să conducă.

De asemenea, după accident, cei doi, Sterp și Laura Ciobăniță s-au ascuns împreună, pentru 30 de minute în Parcul Ștefan cel Mare, din spatele Teatrului Național din Cluj Napoca.

La ce drog a fost găsit pozitiv Culiță Sterp

Pe lângă ca era băut, manelistul Culiță Sterp a fost găsit pozitiv și la consumul de droguri. Analizele efectuate au stabilit că acesta a fost pozitiv la catinonă, un drog din familia mefedronelor.

Catinona este un drog prezent în khat, un arbust răspândit în Africa de Est şi în Peninsula Arabică, ale cărui frunze, atunci când sunt masticate, au efecte euforizante apropiate de cele ale amfetaminelor.

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *