,

Incendiu la Apahida. O casă a fost distrusă VIDEO

Posted by

Pompierii din cadrul Detașamentelor 1 și 2 Cluj-Napoca au intervenit sâmbătă seara pentru stingerea unui incendiu de casă în comuna Apahida. Incendiu la Apahida. 

Incendiu la Apahida.

Din primele date, incendiul se manifestă la acoperișul unei case și la o anexă gospodărească, pe o suprafață de aproximativ 200 de metri pătrați.

Până acum nu sunt anunțate persoane care să solicite îngrijiri medicale. Acționează la fața locului trei autospeciale cu apă și spumă, respectiv autoscara.

După aproximativ o oră, pompierii de la ISU Cluj au reușit să localizeze incendiul și să îl stingă.

Pagubele suferite de proprietarii casei sunt foarte mari.

Pompierii au finalizat intervenția în jurul orei 02.30. Incendiul a izbucnit din cauza unei defecțiuni la o butelie și a afectat două case aflate în aceeași curte, situate la o distanță de aproximativ 60 de centimetri una de cealaltă.

De asemenea, au fost distruse o terasă, o afumătoare, respectiv elemente de mobilier, suprafața totală afectată fiind de aproximativ 250 de metri pătrați.

Flăcările s-au extins cu repeziciune și au cuprins inclusiv panourile fotovoltaice, îngreunând misiunea pompierilor. Incendiul a fost stins în limitele găsite de către forțele noastre.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *