Mașină răsturnată în șanț la Răscruci. O femeie de 70 ani a ajuns la spital cu rană la cap

Posted by

Un autorism s-a răsturnat în această după-amiază într-un șanț de pe marginea drumului pe raza localității Răscruci, județul Cluj.

Pompierii din cadrul Detașamentului 1 Cluj-Napoca au intervenit, marți, iar o femeie de 70 ani a avut nevoie de îngrijiri medicale, fiind transportată la spital cu un traumatism cranian minor.

”Apelul de urgență a venit în jurul orei 14:58, iar la fața locului s-au deplasat două autospeciale cu modul de descarcerare, o ambulanță SMURD și una SAJ. În accident a fost implicat un singur autoturism, care era răsturnat.

Nu au existat persoane încarcerate, însă o femeie de 70 de ani a necesitat îngrijiri medicale. La o primă evaluare, aceasta a suferit un traumatism cranian minor, fiind transportată la spital. Pompierii au asigurat de asemenea măsurile PSI”, au spus reprezentanții ISU Cluj.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *