Sărăcie mare în România. Tânăr din Gherla prins la furat instalația de Crăciun din curtea unei case. O familie din localitatea Gherla a avut neplăcuta surpriză să rămână fără instalația luminoasă montată pe brazii din fața blocului.

Incidentul a fost surprins de o cameră de supraveghere, iar proprietarii au lansat un apel public pentru identificarea hoțului.
Tânăr surprins la furat de instalații de brad
Furtul a avut loc marți seara, în jurul orei 21:20, pe Aleea Brazilor din Gherla. Camera de supraveghere l-au surprins pe tânăr cu o geantă și plimbându-se în fața blocului pentru a se asigura că nu este văzut. Acesta a smuls instalația din brad și s-a făcut nevăzut.
O femeie a lansat un apel pe Facebook pentru a-l găsi pe vinovat.
„Azi, în jurul orei 21:20, s-au furat instalațiile de pe Aleea Brazilor. Rugăm băiatul să le înapoieze, altfel video-ul ajunge mai departe. Dacă îl recunoaște cineva, să-mi lase mesaj privat! Se pare că acest individ avea geanta pregătită pentru așa ceva. Rușine să-ți fie!„, a scris femeia, pe Facebook.
Astfel de incidente nu sunt izolate. Mai mulți clujeni s-au plâns că au rămas fără obiectele de instalații pentru sărbători. Recent, la Câmpia Turzii s-a furat un sac cu instalații de Crăciun aparținând primăriei din curtea unei magazii.
Lasă un răspuns