Polițiștii clujeni l-au prins pe un tânăr șofer în vârstă de 25 de ani pe o stradă din Huedin, în timp ce conducea sub influența alcoolului.
„La data de 6 aprilie a.c., în jurul orei 02.20, polițiștii rutieri din cadrul Poliției orașului Huedin au oprit pentru verificări un autoturism condus pe strada Stadionului, de un tânăr de 25 de ani, din orașul Huedin.
Tânărul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul indicând o concentrație de 0.56 mg/l alcool pur în aerul expirat.
În baza celor constatate, conducătorul auto a fost condus la o unitate medicală, unde i-au fost recoltate probe biologice în vederea stabilirii alcolemiei.
În cauză se efectuează cercetări sub aspectul savârşirii infracţiunii de conducerea unui vehicul sub influența alcoolului”, a anuntat IPJ Cluj.
Lasă un răspuns