Un accident rutier a avut loc joi dimineața, în jurul orei 07.00, iar ISU Cluj a fost alertat pentru a interveni şi a salva o persoană, posibil încarcerată în localitatea Căianu Vama, din judeţul Cluj.
Pompierii clujeni au fost anunţaţi în această dimineaţă că în localitatea Căianu Vama din judeţul Cluj a avut loc un accident neobişnuit.
Un autoturism ar fi pierdut controlul volanului şi a iesit cu totul în decor, ajungând într-o curte a unei case din localitate.
„La accident a Intervenit Det. 1 Cluj-Napoca cu 2 Asp şi SMURD Mociu”, a anunţat ISU Cluj. Victima din Căianu Vama este un bărbat aproximativ 50 ani. Bărbatul a fost scos din maşină de către cetăţeni.
La sosirea echipajului omul era conştient și cooperant, fiind transportat de către echipajul SMURD la UPU Cluj-Napoca”, a mai precizat ISU Cluj.
Lasă un răspuns