,

Reuniune emoționantă a foștilor angajați ai OJT Cluj într-un restaurant din Săvădisla – FOTO

Posted by

Un restaurant din comuna clujeană Săvădisla a găzduit, vineri, 17 februarie, întâlnirea anuală a foștilor angajați ai industriei hoteliere și gastronomiei clujene din cadrul fostului Oficiu Județean pentru Turism Cluj (OJT).

Un număr de peste 50 de persoane au răspuns invitației la evenimentul găzduit de restaurantul Tamas Bistro din Săvădisla, organizat de un fost angajat al OJT Cluj.

Invitații au depanat multe amintiri frumoase din perioada în care au activat cu toții în industria hotelieră clujeană, iar printre aceștia s-au aflat și foști angajați ai hotelurilor Continental, Napoca, Belvedere, precum și alte unități și restaurante din Cluj-Napoca.

Cei care au luat parte la reuniune au fost tratați cu preparate atent alese și s-au bucurat chiar și de câteva momente artistice, cum ar fi un spectacol folcloric. 

În cadrul evenimentului a avut loc și un moment special în care s-a ținut un omagiu dedicat foștilor colegi care au decedat în ultimii ani.

Participanții au primit la final câte o diplomă onorifică în semn de prețuire pentru aportul adus turismului și gastronomiei clujene.

Redăm câteva fotografii din cadrul reuniunii foștilor OJT-iști clujeni

Bucată generoasă de slănină din producție proprie, scoasă special pentru eveniment

Sursa foto: Facebook

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *